כתיבה, הגיגים וסדנאות

הבלוג - חנה שפיגל (טוניק)

ציפור על עץ החיים

"נמאס לי מספרים יפים על נשים, שנשים יהודיות קוראות", היה כתוב בהודעה שנחתה בתיבת המייל שלי. לפני שהספקתי להבין מה נמאס לה, לטליה שניידר, שעד אותו יום לא הכרתי, היא פרשה בפני את משאלת ליבה:

"אני רוצה להוציא בהוצאת הספרים שלי, "יער", ספר עם חכמה יהודית נשית עתיקה, שנשים בדור שלנו גילו מחדש".

וואו. זה נשמע ממש טוב, ואיך זה קשור אלי? השורה הבאה הבהירה היטב: "ואני פונה אלייך שתכתבי פרק בספר הזה". קראתי שוב כדי להיות בטוחה שהבנתי, ואז קראתי את המייל כולו מהתחלה כדי לוודא שהיא אכן מתכוונת אלי.

ואכן, היא התכוונה אלי ואל עוד רשימה ארוכה של נשים מדהימות שעל חלקן שמעתי, ועל חלקן לא – וכל אחת מהן מיוחדת מאד בתחום בו היא עוסקת.

בית יער

לאחר שיעורי בית קצרים שערכתי (ותודה לגוגל!), התבהרה לי קצת יותר התמונה – טליה היא בעלת הבית של "בית יער"  בקרית יערים, בית לפרמקלצ'ר ישראלי – יהודי שורשי.

כחלק מהדברים הנפלאים היוצאים מהבית הזה, ישנה גם הוצאת ספרים אקולוגית.

אז כתבתי לה בשמחה, כמובן, (מי יודע מתי עוד יזדמן לי לכתוב פרק בספר:) ) ושלחתי לה.

כחלוף כמה חודשים שכחתי כמעט לגמרי מכל העניין, מידי פעם הבזיק בי הזיכרון ותהיתי לעצמי מה עם הספר ואם מתקדם משהו, אבל איכשהו לא יצא לי לברר.

ציפור על עץ החיים

חלפו כמעט שלוש שנים, והנה, בימים האחרונים שוב נחתה טליה בתיבת המייל שלי, והפעם עם ההכרזה הדרמטית: "היי, את מוזמנת להשקת הספר ציפור על עץ החיים".

הדבר הראשון שחשבתי היה: איזה שם מהמם לספר!

הדבר השני – אני רוצה לקרוא אותו כבר!

והדבר השלישי – אני חייבת לכתוב על זה פוסט. נו, ברור.

אז אני כותבת את הפוסט הזה ומזמינה אותך להגיע לבוקר ההשקה החגיגי, שיתקיים בעזר ה' ביום שלישי כ"ד באלול. יהיה שם מעניין בלי ספק, ומיוחד מאד.

אני גם מזמינה אותך לרכוש כבר עכשיו את הספר.

(מתנה מיוחדת ממתינה לחמישים הרוכשות הראשונות  – תזדרזי!)

לא קראתי עדיין את כל הספר, אבל מראשי הפרקים שנשלחו אלי, מרשימת הכותבות המרשימה (בלי גאווה, כמובן)  ומהטעימות הקטנות שטעמתי, אני מבינה שיש בספר הזה עולם מלא – הכל על נשים, בכל גיל ובכל שלב,  אוצרות נדירים של חכמה ודעת , ריחות וטעמים, ובעיקר שפת לב.

הוא מאויר באיורים מקסימים ומשמחים, והוא, כמו שטליה הגדירה – פשוט תכשיט.

מחכה לפגוש אותך בבוקר ההשקה (פרטים באתר), וגם בספר.

 

נ.ב.  לא מגלה איזה פרק כתבתי.                                                                                                   צילום: Robert Katzki

 

מטא: הכל על נשיות, זוגיות, פוריות והורות מזוית יהודית בספר אחד שיוצא בהוצאה האקולוגית "יער" ושמו "ציפור על עץ החיים" פרק אחד בספר מאת חנה שפיגל